bandt-logo

STARLITE .17 HMR a .17HM2

Nový tlumič B&T Starlite byl speciálně navržen a vyladěn tak, aby podal maximální výkon s rážemi .17 Hornady Magnum Rimfire (.17HMR) a .17 Hornady Mach 2 (.17 HM2). Proto je skvělou volbou pro všechny střelce a lovce používající tyto vysokorychlostní náboje.   

Kromě .17 HMR a .17 HM2 Hornady existují nejméně dvě další zajímavé ráže v .17 s okrajovým zápalem (rimfire cartridges). Vysokorychlostní střely jsou preferované díky své ploché dráze letu a vysoké přesnosti kombinovanou s působivou terminální balistikou. Díky široké škále typů nábojů různých výrobců se ve střelecké i lovecké komunitě rozmohly náboje ráže .17 s oběma typy zápalu. Tyto náboje pochopitelně zvyšují nároky na výběr vhodného tlumiče. Zatímco většina výrobců nabízí pro zbraně v ráži .17 pouze tlumič určený primárně pro .22, firma B&T vyvinula tlumič speciálně pro ráže .17 bez ztráty účinnosti.

B&T Starlite ráže .17 je postaven na široce prodávaném, stejnojmenném modelu tlumiče. Konstrukce se skládá ze slitinové trubky, která využívá osvědčený design hvězdicových přepážek jaký nalezneme i v armádních tlumičích ozbrojených sil NATO a zásahových policejních oddílech. Pro vývoj Starlite .17 se uplatnily znalosti a zkušenosti,  které B&T nasbíralo za 30 let své existence výrobou jak armádních, tak civilních tlumičů. Díky tomu je  vítaným doplňkem všech sportovních i loveckých střelců používajících ráže .17 HMR či .17 HM2.  

starlite 17

Ráže .17 HMR / .17 HM2*
Délka tlumiče 157 mm
Prodloužení zbraně 137 mm
Průměr 35 mm
Váha 220 g
Útlum TBA
Velikost závitu ½“  20 UNF*
Číslo produktu SD-122894

*další závity jsou dostupné na vyžádání bez přidané ceny. Technické specifikace se mohou změnit bez předchozího varování.