Redolfi-Logo-gruen

EOS je ucelená řada sportovních a loveckých kozlic s jemnou spouští a tormentací pro použití střeliva laborovaného ocelovými broky. Hlavní části se vyrábějí tradičním způsobem obrábění z jednoho masivního kusu. Nepoužvají se žádné odlitky, které by výrobu zlevnily, ale na úkor životnosti a spolehlivosti. Baskule má v horní části ladnou 3D křivku, typickou pro všechny modely EOS. Pod touto křivkou je bohaté zdobení jemnou vkusnou strojovou rytinou s loveckým, nebo sportovním motivem. Celkový elegantní design je umocněn zlatými doplňky.

Baskule modelu EOS Steel je vyrobena z masivního výkovku z chommolybdenové oceli 42iCrMo4.
U EOS Light se obrábí z bloku lehké slitiny ergal 55. Otočný čep baskule a uzamykací rovina v oblasti úderníků jsou osazeny ocelovým pouzdrem, které zajistí stejnou životnost jako u baskule vyrobené z oceli. Light je asi o 0,45kg lehčí, což zvyšuje „obratnost“ zbraně při střelbě. U obou materiálů výrobce nabízí možnost výběru v loveckém nebo sportovním provedení.

Hlavňové svazky v délce 60, 66, 70 nebo 76cm jsou opatřeny na ústí závitem a dodávány s kompletní sadou pěti výměnných čoků. Jedinou výjimkou je EOS Slug Steel s hlavněmi délky 46 – 55 cm s pevnými zahrdleními určeným primárně pro lov černé zvěře jednotnou střelu nebo na sebeobranu. Sportovní modely pro trap i skeet mají čoky, které vystupují z hlavně, lovecké provedení má čoky zapuštěné. Hlavně jsou opatřeny mechanickými mířidly se světlovodným vláknem. Všechny kozlice EOS mají bezchybně fungující vytahovač a pojistku s možností předvolby výstřelu jednotlivých hlavní.

Kromě charakteristické 3D křivky s precizně zhotovenou rytinou na baskuli se tyto brokovnice liší od konkurence i technologiemi, které jsou použity při povrchové úpravě pažby. Pro zvýraznění kresby a struktury ořechového dřeva je použita unikátní technologie Laser Tech Oil Finishing. Po konečné ruční úpravě pažby jemným brusným papírem je celý povrch vystaven „ožehnutí“ laseovým paprskem přiměřené intenzity. Tato technologie zvýrazní či „vytáhne“ strukturu dřeva podstatně účinněji, než běžný chemický proces za použití mořidla. Povrch pažby je následně napuštěn několika vrstvami speciálního oleje. Výsledkem je dokonalý povrch se zvýrazněnou kresbou dřeva, která se dá v případě poškození olejem jednoduše opravit a ošetřit.

Brokovnice Redolfi EOS jsou při expedici baleny do přepravnáho kufru z odolného polymeru ABS spolu s kompletní sadou čoků, podložkou pro nastavení optimální délky pažby a vším potřebným nářadím.

Eos Steel_03