GRS Riflestocks

 

LAMINÁTOVÉ DŘEVO,
 které používáme, je vyrobeno lepením 65 vrstev tenkých břízových plátků, jež se probarví a slepí do jednoho bloku. Použitím vícebarevného vrstvení dosahujeme různých vzorů.

 V porovnání s běžným dřevem je dřevo laminované, lepené po obou stranách, velmi stabilní. Vlákna nejsou orientována jedním směrem, proto změny teploty a vlhkosti nemají vliv na přesnost zbraně. To je také jeden z důvodů, proč si GRS vybírají závodní střelci po celém světě.

MONTÁŽ
 Většina pažeb GRS je dodávána s připraveným CNC výběrem na uložení systému konkrétní zbraně. Kromě několika vyjímek je třeba pouze odšroubovat a vyjmout zbraň a vložit do naší pažby. Doporučený závit je 3 – 3,5 Nm pro laminátovou, 5 Nm pro BERSERK syntetickou a 5,5 – 6 Nm pro BOLTHORN hliníkovou pažbu.

 

GLASS BEDDING
Přes použití připraveného výběru pažby doporučuje GRS glass bedding pro zvýšení přesnosti u všech našich pažb. Pokud střílíte silnějšími magnum náboji, doporučujeme glass bedding vždy. Během střelby omezí pohyby při zpětném rázu.

ÚDRŽBA
Povrchová úprava GRS pažeb je provedena olejováním. Aby se zamezilo vniku vlhkosti do materiálu, doporučujeme v závislosti na četnosti používání 2 – 3 krát do roka tuto impregnaci obnovit. Obdobnou údržbu vyžadují všechny dřevěné i laminátové pažby.