UntitledTovárna Howa byla založena v roce 1907, její historie je tedy stará již více než sto let.Základy společnosti Toyoda Loom Works byly položeny v roce 1907. Toyoda Loom Works v prvopočátcích vyráběla a prodávala textilní tkalcovské stavy. Jak společnost rostla, začala se zaměřovat na výrobu spřádacích strojů. Průmyslovou produkci spřádacích strojů, následovanou ocelovými odlitky, zahájila oficiálně v roce 1935. V roce 1941 pak došlo k jejímu sloučení s firmou Showa Heavy Industries, Ltd, výrobcem obráběcích strojů.Ze společnosti se stala Howa Heawy Industries, Ltd. O čtyři roky později byl její název změněn do dnešní dobře známé podoby – Howa Machinery LTD.V dalších letech Howa Machinery kromě tradiční výroby zejména vojenských zbraní, zahájila výrobu pneumatických sklíčidel, parketových drátěněk, hliníkových zvukotěsných oken, bezprutových bubínků a vertikálních oboustranných systémů desek s plošnými spoji. V roce 2000 Howa získala certifikát ISO 9001 pro divizi kovoobrábění a střelných zbraní.

Howa Machinery LTD je dnes součástí Legacy Sports International. Původně se zaměřovala na výrobu ocelových součástek, v průběhu let pak pravidelně potvrzovala pověst výrobce spolehlivých a mimořádně přesných zbraní. V současnosti je známa především vojenskými a civilními palnými zbraněmi, např. Howa M-1500. Známá svojí kvalitou používaných materiálů, řemeslného zpracování, umožňující přesnou střelbu okamžitě po vybalení z krabice, a to bez nutnosti dalšího seřízení.

Kvalita a mimořádná přesnost hlavní vyráběných technologií kování za studena ze špičkové oceli dosáhla takového věhlasu, že jsou tyto hlavně používány i mnoha dalšími výrobci zbraní prestižních značek.Howa vám poskytne právě tu přesnost, kterou hledáte. Je zkonstruovaná tak, aby dokonale odvedla svou práci, trvale odolná a dokonale důvěryhodná. S více než sto lety na trhu má Howa nejen dlouhou historii, ale i neocenitelné zkušenosti pro výrobu skvělých zbraní.

Howa 1500 je jednou z nejznámějších opakovacích kulovnic na trhu a mezi zbraněmi Howa je nejpopulárnější. Důvěru v kulovnici Howa 1500 vkládají střelci po celém světě především díky její přesnosti, spolehlivosti a schopnosti zastat širokou škálu úkolů. Vybavena je pažbou z kvalitního polymeru, pro příjemný úchop oboustranně pogumovaného, plovoucí hlavní pro zajištění přesnosti střelby a protiskluzovým úchopem, který omezí střelcovu únavu za každého počasí. Howa M-1500 je jedničkou pro ty, kteří ocení kvalitní a spolehlivou zbraň za dostupnou cenu.