Helia 5

modely:

1,6-8 x 42i       2,4-12 x 56i      1-5 x 24i

Dokonalý puškohled definuje zejména kvalita optické soustavy čoček včetně povrchových vrstev, pevný tubus a dokonalá mechanická odolnost všech pohyblivých a pevných součástek. Mezi nejlepší v současné světové nabídce pro lovecké účely patří nová řada HELIA 5 s pětinásobným proměnným přiblížením „zoom“ v provedení 1 – 5x/24 mm a 2,4 – 12x/56 mm. Díky achromatickému vícevrstvému potažení povrchu čoček AMW je propustnost světla vyšší než 95%. Tyto antireflexní vrstvy u čoček KAHLES jsou provedeny pro maximální využití vlnové délky spektra 500 – 540nm, což zvyšuje viditelnost, rozlišovcí schopnost, možnost dokonalého přečtení a přesného zamíření při stmívání i rozednění.

Řada HELIA 5 dostupná v klasickém tubusovém provedení pro kroužkové montáže. Druhou možností je varianta s integrovanou lištou SWAROWSKI pro přímou montáž na protikus, který je umístěn na kulovnici.

Na přání můžeme puškohledy vybavit balistickou věžičkou MULTIZERO. Využití spočívá v tom,  že lze předem nastavit polohu záměrné osnovy do pěti poloh odpovídajícím korekcím záměrného bodu pěti libovolně zvolených vzdáleností.