Osuma logoPNG

Jedna z nejznámějších finských loveckých maloobchodních prodejen, Metsästäjän Erikoisliike Olkkonen oy, se nachází v malém městě Haapajärvi v severní Ostrobothnii. Oblíbenou se stala díky svým majitelům, otci a synovi, kteří zde oba podnikají. Raimo a Jukka Olkkonen jsou v oboru dobře známí nejen kvůli rozsáhlým znalostem o svých produktech, ale i díky jejich přívětivosti a bezkonkurenčnímu smyslu pro humor. Firma byla založena počátkem 90. let, kdy Raimo prodával munici a doplňky doslova přímo ze své garáže. Jak šel čas, firma rostla a obchod byl v roce 2005 přesunut do své současné polohy, kde sídlí dodnes.

Obchod nabízí širokou škálu nových i použitých střelných zbraní, střeliva, optiky, oděvů a dalšího loveckého a střeleckého příslušenství. Olkkonen je již od roku 2008 finským distributorem společnosti Norské značky KKC a v roce 2014 odkoupilo také společnost s názvem Unlimited Ammo, jejíž brokové náboje UnA Tungsten si ve Finsku získaly legendární pověst zejména mezi lovci lišek, rysů a vlků. 

Raimo i Jukka dosáhly národních rekordů v benchrestové střelbě a není třeba připomínat, že jsou také vášnivými lovci. Tato skutečnost vedla ke specializované odnoži podnikání: Osuma Products. Raimo navrhnul montáž na puškohled dle svých vlastní potřeb, který se osvědčil a oslovil další z řad lovců. Portfolio společnosti Osuma dnes zahrnuje více než 150 produktů od puškohledových montáží až po tlumiče a výrobky se prodávají po celém světě. Malý podnik, který začal v garáži v 90. letech, je nyní jedinečnou kombinací maloobchodu, distribučního zařízení a výrobního zázemí značky Osuma, která nyní dobývá mezinárodní trhy.

www.osumaproducts.fi

jukka a raimo