redring
Snadné použití

Použitím tohoto zaměřovače na zbrani vyřešíte značnou část z nejběžnějším střeleckých chyb a problémů. Je více rechnických detailů, které z REDRINGu dělají dokonalého pomocníka každého střelce. Mezi ty nejzajímavější patřtí následující patentovaná řešení, která oceníte v praxi.

Nízká montáž s absorbcí zpětného rázu

REDRING se montuje přímo na horní lištu brokové hlavně. Samotné upevnění zabere pouze pár minut a zaměřovač je připraven k použití. S přiloženým návodem a nářadím ji zvládne každý sám. Žádné další přizpůsobování zbrani nebo střelci nejsou nutné. Montáž zaměřovače díky jeho nízké hmotnosti nemá vliv na celkové vyvážení zbraně. Samotná konstrukce montáže maximálně absorbuje zpětný ráz a součástí balení jsou mezikusy pro přesnou montáž brokovnice s horní šířkou lišty v rozmezí od 5 – 11,5mm.

Paralaxa

REDRING umožňuje střílet s oběma očima otevřenýma, bez ohledu na oční dominanci. Princip obou otevřených očí zlepšuje vnímavost, pomáhá rychleji odentifikovat cíl, zachová periferní a prostorové vidění. REDRING je bez paralaxy, co střelec vidí v kruhu, rovná se skutečnému obrazu cíle. Jsou-li cíl, nebo jeho část soustředěny v červeném kruhu, výsledkem střelby je zásah.

Stoprocentní kontrola

Správně seřízená zbraň a zaměřovač jsou základním vybavením každého střelce. REDRING pomůže odhadnout vzdálenost, směr a dráhu cíle u každého výstřelu. Způsob střelby na pohybující se cíl je závislý na individuálních schopnostech každého střelce. Díky tomuto zaměřovači má téměř stoprocentní kontrolu nad celým průběhem střelby od samotného začátku po zásah.Princip předsazování s ohledem na rychlost a vzdálenost pohybujícího se cíle je stjený jako při klasickém míření přes horní lištu. Další výhodou použití je že se jedná též o účinný dálkoměr. Velikost kroužku zhruba odpovídá shluku broků ve 20m od konce hlavně, tj. asi 60cm při 1/4 zahrdlení choke. To poskytuje střelci okamžitý údaj, je-li cíl blízko, nebo zda je už příliš daleko pro jistý zásah.

Automatická změna intenzity

REDRING má vestavěnou elektroniku, která vyhodnotí světelné podmínky v pozadí v oblasti odpovídající více než dvojnásobku průměru záměrného kroužku. Vestavěný procesor okamžitě upravuje intenzitu kroužku podle množství procházejícíh světla. Při tmavém pozadí bude kroužek slabší, při světlém pozadí naopak silněji vysvícen. Okamžité přizpůsobení se aktuálním světelným podmínkám poskytuje střelci možnost rychlé orientace, např. při lovu na kachny za soumraku nebo svítání. Intenzitu lze nastavit i ručně. Elektronika je napájena mikrotužkovou baterií, která vystačí na 300 hodin běžného provozu. Zařízení je energeticky úsporné díky funkci automatického vypnutí po čtyřech hodinách, které lze individuálně upravit.