webley

Britská klasika pro každého

Webley & Scott je výrobce zbraní  založený v anglickém Birminghamu. Produkoval pistole a dlouhé zbraně od roku 1834 až do roku 1979, kdy společnost výrobu zbraní ukončila a zaměřila se na  vzduchové pistole a vzduchovky. V roce 2010 Webley & Scott znovu obnovila výrobu brokovnic pro komerční prodej.

Velká Británie se z historického hlediska považuje za kolébku průmyslové revoluce, která nastartovala éru industriálního novověku. Ve své době bylo britské impérium díky technickému pokroku a bohatství pocházejícího ze zámořských kolonií po více než dvě století dominující světovou velmocí. Tohoto postavení bylo dosaženo zejména bezkonkurenční silou válečného loďstva a výrobky zbrojního průmyslu, kterými byla vyzbrojena koloniální armáda po celém světě. V tomto období vznikla na poli loveckých i vojenských zbraní řada slavných jmen a značek. Mnoho z nich během dvacátého století zaniklo, ale ty které přežily, jsou symbolem solidnosti, kvality, dokonalosti a technického pokroku i v naší době.

W&S má ve světě stále vynikající zvuk. Výrobky této tradiční zbrojní značky jsou pro uživatele již více než dvě století pojmem kvality a spolehlivosti za dostupnou cenu.