webley

W&S proslula zejména díky revolverům a brokovnicím, které se v rámci koloniálního  rozmachu britského impéria a obou světových válek  podívaly do celého světa. Tato zbrojovka je také uznávaným výrobcem loveckých, sportovních i vzduchových zbraní, které jsou díky patentovaným řešením dodnes špičkou ve své třídě.

Tak jako mnoho jiných britských výrobců musela i  starobylá značka W&S v druhé polovině minulého století produkci  přizpůsobit  požadavkům nové doby.  Zde se jednalo o útlum výroby brokovnic a rozvoj v oblasti produkce populárních a volně prodejných vzduchovek a větrovek, které zajistily přežití zbrojovky v nových podmínkách.

Novodobá expanze a návrat na výsluní přichází v roce 2006, kdy tato značka přešla pod švýcarskou společnost Webley & Scott AG.  Ke kvalitním vzduchovkám a větrovkám přibyly opět i moderní brokové kozlice a dvojky. Cíl, kterému bylo při znovuoživení výroby vše podřízeno, bylo dostat se kvalitativně na úroveň největších světových výrobců, ale s prodejními cenami okolo 60-70 % jejich cen. Tedy  mít vynikající poměr kvality a ceny.

Z důvodu minimalizace výrobních nákladů a cenové dostupnosti pro zákazníky se zbraně za přísného dohledu anglických inženýrů, použití původních patentů, know-how a kvalitních materiálů začaly postupně vyrábět mimo Velkou Británii.

Kapitálově silná zbrojovka, vybudovaná na zelené louce je vybavena nejmodernější výrobní technologií, kterou mnohé zavedené a proslulé zbrojařské značky mohou jen závidět.

Společným znakem všech brokovnic je výroba baskule a ostatních důležitých častí tradičním způsobem obrábění z jednoho masivního kusu vysoce kvalitní chrom-molybdenové oceli. Nepoužívají se odlitky, které by sice výrobu zlevnily, ale znamenaly by kompromisy na úkor životnosti a spolehlivosti. Současný vývoj světové ekonomiky této strategii dává za pravdu, což se projevilo výrazným nárůstem poptávky po těchto brokovnicích, a to i v zemích, kde je značka W&S z historických důvodů méně známou.

Každá brokovnice W&S ve sportovním i loveckém provedení je opatřena tormentačními značkami CIP britské zkušebny v Birminghamu, dodává se s kompletní sadou tenkostěnných „chokes“ a je konstruovaná pro střelivo laborované ocelovými broky.