image001

Na trhu obytných vozů můžeme vybírat
z téměř nekonečné řady vozidel
pro volný čas,

Wingamm je ale jiný a jedinečný.

Od roku 1977 se Wingamm vypracoval na špičku mezi výrobci samonosných skořepinových karoserií ze sklolaminátu.

Wingamm Monocoque je pevnou, samonosnou konstrukcí, která byla do dnešních dnů dotažena na vysokou úroveň kvality jak vnitřního, tak vnějšího zpracování.

Skořepinová karoserie, vytvořená z jediného kusu bez jakýchkoliv spojů, bez použití šroubů či nýtů, nevytváří žádné netěsnosti a nedochází ke ztrátám tepla. Je zcela prostá dřevěných panelů i dřevěných lišt, které mohou stářím podlénat hnilobě. Neobsahuje ani hliníkové díly. Skořepina má sendvičové složení:

SKLOLAMINÁT + POLYURETANOVÁ PĚNA + SKLOLAMINÁT

Samonosná kompaktní konstrukce skořepiny zaručuje vysokou pevnost v případě nárazu. Odolnost je mnohonásobně vyšší, než při použití montovaných panelů.

Skořepinu spoluvytváří POLYURETANOVÁ pěna, vložená mezi dvěmi vrstvami sklolaminátu. Tato hmota má  mikrobuněčnou strukturu, která z ní dělá nejlepší dostupnou tepelnou izolaci vůbec.

Samonosná skořepinová karoserie znamená pevnost a odolnost proti nárazům v daleko větším rozsahu, než je tomu u konstrukcí montovaných z tradičních panelů.

Hlavním smyslem používání skořepinových konstrukcí se tak stává jejich schopnost zaručit vysokou odolnost vůči střetům a tím i poškození v případě nehody.

V případě dopravní kolize jsou zde škody redukovány na minimum.

Kompaktnost konstrukce ze sklolaminátu dělá vozidlo mimořádně stabilním a výrazně snižuje riziko plynoucí z jízdy nebo předjíždění v zatáčkách. Nezanedbatelným bonusem je vysoká ochrana cestujících.

BEZ ZATEČENÍ  A TEPELNÝCH ZTRÁT

Technologie použitá při výrobě obytných vozů je zde stejná jako při výrobě lodí. Charakteristikou je stavba z jednoho kusu, bez použití jakýchkoliv spojů a tím bez tvorby tepelných mostů. Konstrukce je vodotěsná, s ochranou proti krupobití

 MAXIMÁLNÍ AERODYNAMIČNOST

Až neuvěřitelná poddajnost sklolaminátu umožňuje skvělé proudění vzduchu kolem vozidla a znatelně tak snižuje jeho odpor, což se na silnici projevuje vynikajícím výkonem. Eliminuje nebezpečné výkyvy v zatáčkách a při předjíždění, má optimální jízdní vlastnosti. Vliv na spotřebu paliva není samozřejmě také zanedbatelný.

HOSPODÁRNÉ OPRAVY

Dojde-li ke škodě na vozidle, opravný zásah je jednoduchý i ekonomický. Jedinou částí, které se bude oprava týkat je totiž ta, která byla skutečně poškozena. Není tedy nutné nahrazovat celý rozbitý oddíl, jak je tomu u panelových konstrukcí.

BEZÚDRŽBOVÉ

Tato konstrukce v průběhu času nevyžaduje žádnou údržbu a zůstává nadále odolná všem atmosférickým vlivům.