Skořepinová technologie

Wingamm Monocoque (pevná, samonosná konstrukce) dosáhla do dnešních dnů  vysoké úrovně kvality jak vnitřního, tak vnějšího zpracování.Skořepinová karoserie, vytvořená z jediného kusu bez jakýchkoliv spojů, bez použití šroubů či nýtů nevytváří žádné netěsnosti a nedochází u ní ani ke ztrátám tepla.

Je zcela prostá dřevěných panelů i dřevěných lišt, které mohou vlhostí a stářím podléhat hnilobě. Neobsahuje ani hliníkové díly. Skořepina má sendvičové složení:

SKLOLAMINÁT + POLYURETANOVÁ PĚNA + SKLOLAMINÁT

Stěnu nástavby spoluvytváří POLYURETANOVÁ pěna, vložená mezi dvěmi vrstvami sklolaminátu. Tato hmota má  mikrobuněčnou strukturu, která z ní dělá nejlepší dostupnou tepelnou izolaci vůbec.monoscocca-in-vetroresina

Samonosná karoserie ze sklolaminátu znamená pevnost a odolnost proti nárazům v daleko větším rozsahu než je tomu u konstrukcí montovaných z tradičních panelů.

Hlavním smyslem používání skořepinových konstrukcí se tak stává jejich schopnost zaručit vysokou odolnost vůči střetům a tím i poškození v případě nehody.

V případě dopravní kolize jsou zde škody redukovány na minimum.

Kompaktnost konstrukce ze sklolaminátu dělá vozidlo mimořádně stabilním a výrazně snižuje riziko plynoucí z jízdy nebo předjíždění v zatáčkách. Nezanedbatelným bonusem je vysoká ochrana cestujících.

BEZ ZATEČENÍ  A TEPELNÝCH ZTRÁT

Technologie použitá při výrobě obytných vozů je zde stejná jako při výrobě lodí. Charakteristikou je stavba z jednoho kusu, bez použití jakýchkoliv spojů a tím bez tvorby tepelných mostů.

Konstrukce je vodotěsná, s ochranou proti krupobití.

MAXIMÁLNÍ AERODYNAMIČNOST

Až neuvěřitelná poddajnost sklolaminátu umožňuje skvělé proudění vzduchu kolem vozidla a znatelně tak snižuje jeho odpor, což se na silnici projevuje vynikajícím výkonem. Eliminuje nebezpečné výkyvy v zatáčkách a při předjíždění, má optimální jízdní vlastnosti. Vliv na spotřebu paliva není samozřejmě také zanedbatelný.

HOSPODÁRNÉ OPRAVY

Dojde-li ke škodě na vozidle, servisní zásah je jednoduchý i ekonomický. Jedinou částí, které se bude oprava týkat je totiž ta, která byla skutečně poškozena. Není tedy nutné nahrazovat celý rozbitý oddíl jak je tomu u panelových konstrukcí.

BEZÚDRŽBOVÉ

Tato konstrukce v průběhu času nevyžaduje žádnou údržbu, umožňuje celoroční parkování venku a zůstává nadále odolná všem atmosférickým vlivům.